• Szerző képeSZE Hírek

5G és az oktatás

A virtualizáció az élet számos területén hoz átütő változást. Az informatikában és az iparban is egyre nagyobb teret hódít, ezen felül - amit a jelenlegi vírushelyzet alatt is megtapasztaltunk -, az online platformok segítségével egyetemi, közép- és általános iskolai előadásokat lehet megtartani. A legnagyobb probléma, hogy az 5G térségi lefedettsége, valamint az eszközök teljesítménye nem mindig megfelelő ahhoz, hogy az előadás minősége élvezhető, akadálymentés és stabil legyen. Az 5G hálózatok kiépítésével olyan platformok fejlesztése történhet meg, amivel az oktatás online módon a technikai problémák csökkentésével megvalósítható. Digitális Fejlesztési Központ hírek - 2021. 04. 27.

A fejlesztések mellett a valós-idejű virtuális oktatás lehetősége is megvalósulhat. Nyugat-európai országokban már számos tantárgynál kipróbálásra került (történelem, csillagászat stb.) a virtuális valóságban történő oktatás. Egyetemi szinten a mechanikai, és mérnökképzésben valamint az orvostudományi területeken történt tantárgyi integráció. A Digitális Fejlesztési Központ szakemberei együttműködve az egyetemi oktatókkal és a középiskolákkal közösen keresik a megoldásokat az oktatás fejlesztésére.

A Digitális Fejlesztési Központ támogatása a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 projekt keretében valósul meg.