• Szerző képeSZE Hírek

A MAGYAR TELEKOM CSOPORT ÉS A DIGITÁLIS FEJLESZTÉSI KÖZPONT EGYÜTTMŰKÖDÉSE

Frissítve: 2021. máj. 13.

Együttműködési szándékukat fejezték ki a Digitális Fejlesztési Központ, a Magyar Telekom és a T-Systems Magyarország vezetői annak érdekében, hogy az egyetemi oktatás, kutatás és a vállalat szakmai utánpótlása biztosított legyen a jövőben.

A céggel közösen felmérésre kerül az egyetemi laborépület egy meghatározott területe, ahol 5G beltéri teszthálózat létesülhet tesztelési és mérési célokra. Ezzel párhuzamosan a győri campus területén elindult a Magyar Telekom 5G szolgáltatása.

Ezen felül a T-Systems által megvalósított és használt vállalati projekttervező és -feladatelosztó rendszerhez is hozzáférhetnek hallgatóink a jövőben. Itt lehetőségük nyílik kipróbálni magukat. Az ott megjelent szakmai feladatok elvégzésére jelentkezve, majd a megoldások határidőre történő leadásával nemcsak szakmai elismertségüket és tapasztalatukat növelhetik, hanem anyagi elismerésben is részesülhetnek. Aki pedig gyorsan és jól dolgozik, állástalálási esélyeit is növeli.

A Digitális Fejlesztési Központ támogatása a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 projekt keretében valósul meg.