• Szerző képeSimon Panka

Díszokleveleket adtak át a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán

Emlékdiploma-átadó ünnepséget tartottak a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán. Az eseményen arany-, gyémánt-, vas- és gránitdiplomát vehettek át azok a tanítók, akik legalább 30 évet töltöttek a pedagóguspályán.

„Aki törekszik, mindent elér!” – ezzel a 17. századi, Apáczai Csere Jánostól származó idézettel kezdte köszöntőjét dr. Pongrácz Attila, a kar dékánja, aki kiemelte: ez volt az az iránytű és hiteles életfelfogás, ami alapján a most ünnepelt tanítók is tevékenykedtek az elmúlt évtizedekben. Beszédében a pedagógusi szakma szépségeiről és nehézségeiről szólva kiemelte a tanítói hivatás fontosságát, hiszen műveltséget, valamint értékeket megalapozó munkájuk nélkül nincsenek kiváló szakemberek és nincs jól működő társadalom. Záró gondolatában megköszönte a jelenlévő tanítók áldozatos munkáját, illetve hogy személyes példájukkal adtak hitet és bizalmat a gyerekeknek.

(Fotógaléria: Májer Csaba József)

Neubauer Tamás, a Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógus Szakszervezet elnöke is szólt a díszdiplomás tanítókhoz. Beszédében a szakmai büszkeség fontosságát hangsúlyozta. Ezt követően elsőként a 2020., majd a 2021. évi emlékdiplomákat adták át. Különösen hatalmas taps köszöntötte Puskás Ferencné Czifra Anna tanítónőt, aki 75 éve, 1946-ban vette át pedagógus oklevelét a jogelőd intézményben, majd hosszú évtizedeket töltött az oktatásban, így ő egyedüliként gránit fokozatú diplomát kapott.

Az oklevelek átadása után Horváth Szováti Miklósné Ábrahám Gizella aranydiplomás tanítónő, a Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola pedagógusa osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel. Megemlékezett az alma mater falai között eltöltött ifjúkori évekről, főiskolai tanárairól, akik mindent megtettek, hogy igazi tanítóvá váljanak az itt végzett pedagógusok „akik átadják a szépet, a jót és az igazat”.

Az ünnepséget a SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola tanulóinak verses műsora, majd a Győri Pedagógus Kórus előadása zárta.

Aranydiplomások 2020-ból:

1. Gruits Lászlóné Timár Zsuzsanna Blanka