• Szerző képePapp Zsolt

Ismét U23-as Európa-bajnok lett Sipőcz Richárd, a Széchenyi István Egyetem hallgatója

Összességében már hétszeres Európa-bajnok a Széchenyi István Egyetem Sportegyesületének dzsúdósa, Sipőcz Richárd, aki a napokban a harmadik U23-as kontinensbajnoki aranyérmét szerezte meg Szarajevóban.

A magyar csapat kiemelkedően szerepelt a Bosznia-Hercegovina fővárosában megrendezett U23-as cselgáncs Európa-bajnokságon, hiszen az éremtáblázat harmadik helyén végzett. A nagyszerű eredményhez a Széchenyi István Egyetem kiváló sportolója aranyéremmel járult hozzá.

Sipőcz Richárd a nehézsúlyúak mezőnyében ezúttal sem talált legyőzőre: a grúz Guresidzét még intésekkel, az összes többi ellenfelét – a szerb Vracsart, majd az elődöntőben az izraeli Kompaniezt, végül pedig a döntőben a török Ertugot is – ipponnal győzte le.

A győri kiválóság harmadik U23-as elsősége azt jelenti, hogy már hétszeres Európa-bajnoknak mondhatja magát, hiszen korábban két-két kontinensbajnokságot nyert az ifjúságiak és a juniorok között is.

Sipőcz Richárd ezúttal sem talált legyőzőre.