• Szerző képeSZE Hírek

MérNŐK Mesék – Pályázatot hirdet az egyetem

Az utóbbi évtizedekben szinte valamennyi, korábban „férfiasnak” tartott szakmában természetessé vált a nők jelenléte. A mérnöki pálya azonban egy azok közül, ahol Magyarországon a nők még mindig alulreprezentáltak. A Széchenyi István Egyetem különösen büszke végzett mérnöknőire, ezért „MérNŐK Mesék” címmel pályázatot hirdet, mellyel szeretnék felhívni a figyelmet a nők előtt álló karrierlehetőségekre a műszaki pályán.

A mérnök alumnák, azaz egykori hallgatónők május 1-ig nyújthatják be pályázatukat, melyben megoszthatják a saját szakmai történetüket, annak minden kihívásával, sikerével, ezzel segítve a jövő mérnöknőit is.

Az oregdiak@sze.hu e-mail-címre beérkezett pályázatokat a Széchenyi István Egyetem Kommunikációs és Alumni Irodája bírálja el. A legjobbak beküldői ajándékcsomagot nyernek, történetüket pedig cikk formában publikálják is.

A részletekről itt olvashat bővebben.

A borítókép 1981-ben a Széchenyi István Egyetem jogelőd intézményének számítógépközpontjában készült.