• Szerző képeHorváth Márton

Szabadtéri koncertek a Széchenyi-egyetemen: Kowalskyval és Carson Comával nyitott a Bridge Garden

Frissítve: 2023. máj. 26.

Győr az idei nyáron sem marad állandó szabadtéri színpad nélkül: péntek este ugyanis egy fergeteges Kowalsky meg a Vega-koncerttel elstartolt a Bridge Garden, melynek révén szinte minden hétvégére jut majd valamilyen zenés program. Májustól októberig az ország legnépszerűbb fellépői fordulnak majd meg a Széchenyi-egyetem hallgatói klubjának udvarán: az olyan nagyágyúk mellett, mint Azahriah, Dzsúdló vagy ByeAlex, a rock és hip-hop műfajának neves képviselői is ellátogatnak a Mosoni-Duna partjára, de akusztikus produkciókból sem lesz hiány.

Néhány éve még kuriózumnak számított, hogy a Széchenyi István Egyetem Bridge Hallgatói és Oktatói Klubjának udvarán szabadtéri színpad nyílt, amely korábban szokatlan módon egész nyáron fesztiválokhoz hasonló koncertélményt nyújtott a győriek és Győr környékiek számára. A szokatlan kísérlet sikeresnek bizonyult, a kereslet találkozott a kínálattal, sőt az érdeklődés felül is múlta a várakozásokat, így a folytatás sem volt kérdéses. Idén már harmadik évadát kezdi meg a Bridge Garden, amely a magas látogatottság miatt folyamatosan növekszik: a korábbiakhoz képest még több fellépővel, még nagyobb férőhelyszámmal és még kiválóbb szolgáltatásokkal várja a vendégeket.

„A Bridge Garden egyértelműen a járvány szülötte. Akkoriban mindenki valami újjal próbálkozott, és hamar rájöttünk mi is, hogy a közönség kíváncsi a szabadtéri koncertekre. Győrben hiányzott ez a fajta lehetőség korábban, holott óriási igény mutatkozik erre. Nem csupán nálunk figyelhető ez meg, hanem országos tendencia, amire mi jókor adtunk határozott választ”

– nyilatkozta portálunknak Németh-Bende Péter, a Bridge Hallgatói és Oktatói Klub üzletvezetője, aki hozzátette: büszkességgel tölti el, hogy mára nem csak Győr, hanem a régió egyik emblematikus helyévé nőtte ki magát a klub udvarán elhelyezkedő szabadtéri színpad.

Az idei már a Bridge Garden harmadik évada. (Fotó: Májer Csaba József)

Ahogy korábbi cikkünkben is megírtuk, annyira gyümölcsöző az együttműködés a klub és az előadók között, hogy sokan előre jelezték, visszatérnének egy év múlva is. Ennek is köszönhető, hogy míg korábban csak júliusban, illetve június közepén, idén már május derekán elkezdődtek a koncertek.

A nyitó hétvégén Kowalsky meg a Vega és a Carson Coma melegítette be a közönséget, amit következő alkalommal ByeAlex és a Slepp követ. A nyár folyamán a hazai könnyűzene igazi nagyágyúi fordulnak meg majd a Bridge Garden színpadán, ugyanis a SZEN után újra Győrben lép majd fel Azahriah és Dzsúdló is. A rock kedvelőinek sem kell csalódniuk, hiszen többek között a Kárpátia, a Tankcsapda és az AWS is ellátogat majd a Mosoni-Duna partjára. Emellett nagy várakozás előzi a magyar rap fenegyerekének számító Krúbi júniusi produkcióját, aki ugyanazzal a show-val érkezik folyók városába, amit nagyobb kiadásban a Budapest Parkban is láthatnak majd a rajongók.

„A közönség nagyon szerette az akusztikus esteket is, ezeket idén is folytatjuk, sőt bővítjük, de ezek még szervezés alatt vannak. Olyan is előfordul majd, amikor az udvaron és a házban is lesz program, itt például a Golyó-féle rockdiszkót tudnám említeni. A BlooseStockFest révén a hazai hip-hop-, rapszcéna neves képviselői is újra ellátogatnak hozzánk, megszólítva egy olyan réteget is, amely eddig kevésbé találhatta meg számításait nálunk”

– tájékoztatott Németh-Bende Péter.

Péntek este Kowalsky meg a Vega nyitotta a Bridge Gardent. (Galéria: Májer Csaba József)

Az üzletvezetőtől azt is megtudtuk, idén a nagy érdeklődés miatt kétezer főre emelték az udvar kapacitását, így már nagyobb közönséget is képesek befogadni. Ezzel együtt nőtt az italpultok száma is, valamint – új szolgáltatásként – az Elixir Bar ’n Kitchen jóvoltából kézműves hamburgerrel és pizzaszelettel várják az éhes vendégeket.

„Néhány nagyobb fesztivál megszűnt, de számtalan kisebb született helyettük. Így programok tekintetében nagyon erős lesz az idei nyár, ám ezek elsősorban a helyi közönséget aktivizálják majd. Semmi okunk panaszra: a régióban hiánypótló szerepet töltünk be, a jegyeladásaink önbizalomra adnak okot, emiatt remek szezonnak nézünk elébe”

– zárta szavait Németh-Bende Péter.

A Carson Coma fellépésével folytatódott szombat este a nyitó hétvége. (Galéria: Májer Csaba József)

A Bridge Garden további tervezett fellépői az idei szabadtéri szezonban:

• 30Y

• Aurora