• SzerzƑ kĂ©peSZE HĂ­rek

SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem: ĂĄllami kitĂŒntetĂ©sek a nemzeti ĂŒnnepen

FrissĂ­tve: 2022. mĂĄrc. 18.

A SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem több munkatĂĄrsa vehetett ĂĄt magas ĂĄllami elismerĂ©st a mĂĄrcius 15-i nemzeti ĂŒnnep alkalmĂĄbĂłl.

„MagyarorszĂĄg Érdemes MƱvĂ©sze” dĂ­jas lett dr. KallĂł Zsolt Liszt Ferenc-dĂ­jas hegedƱmƱvĂ©sz, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem egyetemi docense, a MƱvĂ©szeti Kar oktatĂłja.

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©sben rĂ©szesĂŒlt KövecsesnĂ© dr. GƑsi ViktĂłria, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem ApĂĄczai Csere JĂĄnos Kar egyetemi docense, a TanĂĄrkĂ©pzĂ©si Ă©s MĂłdszertani FƑigazgatĂłsĂĄg fƑigazgatĂłja. „A diaszpĂłrĂĄban magyar nyelvet oktatĂł Ă©s a magyar kultĂșrĂĄt közvetĂ­tƑ pedagĂłgusok sokoldalĂș, magas szĂ­nvonalĂș tĂĄmogatĂĄsa terĂ©n vĂ©gzett közel kĂ©t Ă©vtizedes munkĂĄja elismerĂ©sekĂ©nt” – olvashatĂł a mĂ©ltatĂĄsban.

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©st kapott CzigĂĄny TamĂĄs DLA, Ybl MiklĂłs- Ă©s Pro Architectura dĂ­jas Ă©pĂ­tĂ©szmĂ©rnök, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem ÉpĂ­tĂ©sz-, ÉpĂ­tƑ- Ă©s KözlekedĂ©smĂ©rnöki Kar ÉpĂŒlettervezĂ©si TanszĂ©kĂ©nek egyetemi docense. A mĂ©ltatĂĄs szerint „hazĂĄnk Ă©pĂ­tett öröksĂ©gĂ©t a meglĂ©vƑ Ă©rtĂ©kek megƑrzĂ©sĂ©re is nagy hangsĂșlyt fektetve gazdagĂ­tĂł tervezƑmunkĂĄja, valamint kutatĂłi Ă©s oktatĂłi tevĂ©kenysĂ©ge elismerĂ©sekĂ©nt.”

Dr. Ördög Vince mezƑgazdasĂĄgi mĂ©rnök, a Magyar TudomĂĄnyos AkadĂ©mia doktora, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem MezƑgazdasĂĄg- Ă©s ÉlelmiszertudomĂĄnyi Kara NövĂ©nytudomĂĄnyi TanszĂ©kĂ©nek egyetemi tanĂĄra a mikroalgĂĄk biotechnolĂłgiai alkalmazĂĄsa, kĂŒlönösen a növĂ©nyvĂ©delem terĂŒletĂ©n elĂ©rt kiemelkedƑ tudomĂĄnyos kutatĂĄsi eredmĂ©nyei elismerĂ©sekĂ©n a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©st kapta.

A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©sben rĂ©szesĂŒlt dr. Rechnitzer JĂĄnos, a földrajztudomĂĄny doktora, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem professor emeritusa, az Eötvös LorĂĄnd KutatĂĄsi HĂĄlĂłzat KözgazdasĂĄg- Ă©s RegionĂĄlis TudomĂĄnyi KutatĂłközpontjĂĄnak kutatĂłprofesszor emeritusa. A mĂ©ltatĂĄs szerint „a regionĂĄlis tudomĂĄny, ezen belĂŒl a regionĂĄlis gazdasĂĄgfejlesztĂ©s terĂŒletĂ©n vĂ©gzett több Ă©vtizedes kutatĂłi, oktatĂłi Ă©s tudomĂĄnyszervezƑ munkĂĄja elismerĂ©sekĂ©nt” vehette ĂĄt a kitĂŒntetĂ©st.

Dr. ÍrĂł BĂ©la, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem GĂ©pĂ©szmĂ©rnöki, Informatikai Ă©s VillamosmĂ©rnöki Kar Mechatronika Ă©s GĂ©pszerkezettan TanszĂ©kĂ©nek fƑiskolai docense több Ă©vtizeden keresztĂŒl kimagaslĂł szĂ­nvonalon vĂ©gzett egyetemi fƑtitkĂĄri munkĂĄja, magas szintƱ oktatĂłi Ă©s közĂ©leti tevĂ©kenysĂ©ge elismerĂ©sekĂ©nt a Magyar Arany Érdemkereszt, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©st vette ĂĄt a nemzeti ĂŒnnep alkalmĂĄbĂłl.

Kuti JĂłzsef, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem cĂ­mzetes egyetemi tanĂĄra, a jogelƑd KözlekedĂ©si Ă©s TĂĄvközlĂ©si MƱszaki FƑiskola volt oktatĂĄsi fƑigazgatĂł-helyettese, a TĂĄvközlĂ©si Ă©s AutomatizĂĄlĂĄsi IntĂ©zet, a TĂĄvközlĂ©si TanszĂ©k korĂĄbbi vezetƑje, a SzĂ©chenyi IstvĂĄn Egyetem SportegyesĂŒletĂ©nek alapĂ­tĂł, tiszteletbeli elnöke több Ă©vtizedes magas szĂ­nvonalĂș oktatĂłi munkĂĄja, a fƑiskolai Ă©s az egyetemi sportĂ©let terĂ©n vĂ©gzett kiemelkedƑ szervezƑ Ă©s irĂĄnyĂ­tĂł tevĂ©kenysĂ©ge elismerĂ©sekĂ©nt a Magyar Arany Érdemkereszt, polgĂĄri tagozat kitĂŒntetĂ©st kapta.

KövecsesnĂ© dr. GƑsi ViktĂłria