• Szerző képeSZE Hírek

T-Systems Látogatás

A Digitális Fejlesztési Központ vezetői mellett dr. Kovács Zsolt, az egyetem kancellárja fogadta.

Fegyver Csabát, a T-Systems B2B Telekommunikációs Stratégiai Központ vezetőjét. A találkozón szóba került az is, hogy a Magyar Telekom lakossági, valamint a T-Systems nagyvállalati üzletága is érdekelt az 5G gyors kiépítésében, ennek része a "rezet optikára" cserélés stratégiája, amely a gyors internetelérés alapfeltétele.

A vállalat a Digitális Fejlesztési Központtal együttműködés keretében építene ki úgynevezett beltéri kampuszhálózatot a laborépületben, amely lehetőséget teremt beltéri tesztelésre. A technológia lehetőséget ad arra, hogy különböző felhasználási területek más és más hálózati beállításokat (pl. sebességet, hozzáférést, biztonságot stb.) nyújtson a felhasználóknak. A kiépítés és telepítés során nem csupán a Központ szakemberei, de hallgatók is részt vesznek a munkában. A T-Systems hosszú távú stratégiai együttműködést köt az egyetemmel, amelynek szintén fontos eleme a hallgatók bevonása. Az együttműködés egyik eleme, hogy a felek közösen a távközlési, informatikai és logisztikai feladatok hatékony kezelését vizsgálnák - egyelőre 4G, de később 5G hálózat felhasználásával.

A Digitális Fejlesztési Központ támogatása a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 projekt keretében valósul meg.